שלום אורח\ת,
אתר ידידים ניתן לצפייה אופטימלית בדפדפנים firefox ו - chrom
מומלץ לגלוש בדפדפנים אלה על מנת להנות מתוכן האתר

 

אודות

 

 

ארגון ידידים פועל החל משנת 1991 בקרב ילדים ובני נוער עולים חדשים ובסיכון. ידידים הינו ארגון מתנדבים ארצי שהוקם במטרה לפעול למען הנוער והחברה בישראל. כיום מהווה ארגון ידידים את אחת העמותות הגדולות בישראל לסיוע ותמיכה לבני נוער וילדים עולים וילדים ונוער בסיכון , הארגון מסייע ותומך בכל שנה בכ-6,000 ילדים ובני נוער ברחבי הארץ באמצעות צוות המורכב מכ-3,500 מתנדבים (סטודנטים ובני נוער) וכ-120 רכזים יישוביים.

 

ציוני דרך:

 

1991 - קבוצת סטודנטים צעירים בוגרי צבא מקימה, בירושלים,את ארגון 'ידידים לקליטת נוער על ידי נוער'  במטרה לסייע בקליטת גל העולים של תחילת שנות ה-90 ומציגה את: "קליטה ידידותית - מודל החונכות של ידידים" -בני נוער מתנדבים מוצמדים לילדים ובני נוער עולים,משמשים להם כחונכים ומלוים אותם בצעדים הראשונים שלהם בארץ. כל זוג ידידים הנו חלק מ'קבוצת ידידים' הנפגשת אחת לחודש ומהווה קבוצת השתייכות חיובית.  הארגון מתחיל לפעול ב- 5 יישובים בארץ.

 

1993 - ארגון ידידים מקבל את פרס יו"ר הכנסת לאיכות חיים על תרומתו בתחום הגברת העלייה, מניעת הירידה והקלת הקליטה.הארגון מרחיב את פעילותו ל - 30 יישובים בארץ.

 

1995- ארגון ידידים מתחיל להתאים את מודל החונכות והפעילות הקבוצתית לתחום של בני נוער בסיכון ומתחיל להפעיל תוכניות לנערות בסיכון ונוער על סף נשירה מבתי ספר.

מוקמת ה"מועצה הציבורית של ידידים" - קבוצה של מתנדבים בעלי עניין ויכולת שנרתמת לסייע לפעילויות הארגון.בשנים האחרונות משמשת הגב' ציונה רוזנטל מבית הנשיא כיו"ר המועצה הציבורית בישראל.

 

1996 - העמותה משנה את שמה ל'ידידים למען הנוער והחברה' ומרחיבה את פעילותה גם לאוכלוסיות ותיקות מהפריפריה.

 

1997 - ארגון ידידים מקבל את "אות הנשיא למתנדב" על פעילות בני נוער מתנדבים בתחום קליטת עליה.

 

1999 - ארגון ידידים  מקים את ה'מכון למנהיגות והתנדבות -שעל יד ארגון ידידים' להכשרה וטיפוח של מנהיגות חברתית צעירה בישראל .היו"ר הראשון של המכון ומעצב דרכו המקצועית  הנו פרופ' הלל שמיד לשעבר דיקן בית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית בירושלים. המכון חרט על דגלו שני ערכים מרכזיים: 'מקצוענות בהתנדבות ובעשייה החברתית' יחד עם הצבת מודל של 'מנהיגות עם ידידות'.

 

2003 - ארגון ידידים מקבל את "מגן סגן השר לקליטת עליה" על הצטיינות בפעילות התנדבותית לקליטת עליה.

פרס "מצוינות בניהול" מטעם ארגון הגג של המגזר  השלישי הוענק למנכ"ל העמותה.

ארגון ידידים מקים את "בית ידידים"  בקרית ים. בית ידידים הנו מרכז יעוץ, הכוון וסיוע לילדים ובני נוער בסיכון ברחבי הארץ.

כיום פועלים ארבעה בתי ידידים בארץבמקומות הבאים: קרית ים, קרית גת (2) ואשדוד.

 

2004  - ארגון ידידים בשותפות עם משרד הקליטה, שירות המבחן לנוער והמשטרה מקים את תכנית "סיכויים" - תכנית ארצית לבלימת עבריינות הנוער בישראל.  התוכנית החלה לפעול בעשרה יישובים, כיום תוכנית סיכויים הנה התוכנית הארצית המובילה בתחום של בלימת עבריינות נוער והיא פועלת ב-26 יישובים ברחבי ישראל.

 

2006 - מוקם ארגון 'ידידי ידידים' בלוס אנג'לס בנשיאותו של השחקן מייק בורשטיין.

ארגון ידידים נבחר להפעיל את ההתנדבות בקהילה בתוכנית המלגות לסטודנטים של מפעל הפייס.

 

2008  מתחיל לפעול פרוייקט -"פינה משלי" - ריהוט חדרי ילדים ל - 2500 ילדי פריפריה במימון הקרן לידידות בראשותו של הרב יחיאל אקשטיין.במסגרת הפרוייקט, שהנו ראשון מסוגו בארץ, מקבלים הילדים המתאימים ריהוט יוקרתי של חברת שמרת הזורע יחד עם ליווי פרטני של מתנדבי  'ידידים'. כל ילד שמשתתף בפרוייקט יוצא להתנדב , בהנחיית צוות 'ידידים' לטובת אוכלוסיות נזקקות בחברה. 

 

2008/9 -  אלפי ילדים ובני נוער מהפריפריה מקבלים הזדמנות להתקדם ולהצליח. אלפי משפחות ואוכלוסיות רווחה מקבלות סיוע במגוון תחומים.

ארגון ידידים פועל ב - 60 יישובים ברחבי הארץ ומסייע לכ - 5000 ילדים ובני נוער. 3500 סטודנטים ובני נוער מתנדבים בתוכניות חינוכיות וחברתיות שונות.

המכון למנהיגות והתנדבות מכשיר מדי שנה כ - 200 יזמים חברתיים צעירים לתוכניות התנדבות בקהילה.

בתהליכי הקמה:' ידידי ידידים' בהולנד ובקנדה

כ - 100,000 בוגרי ידידים ברחבי הארץ

מושקת מערכת מחשוב וניהול מתקדמת ביותר על מנת לתת מענה מקצועי ברמה גבוהה לאלפי המתנדבים, הבוגרים בני הנוער ורכזי התוכניות.  

 

2010ארגון ידידים נכנס לתחום התעסוקה כחלק מתפיסה אסטרטגית של מתן מענה רב תחומי למש פחות של הילדים ובני הנוער איתם הארגון עובד.

הארגון זוכה במכרז להפעלת מרכזי 'סטרייב' בתל אביב וחיפה.  תכנית סטרייב מכשירה אנשים לעצמאות כלכלית ופיתוח קריירה, על ידי מתן כלים למימוש הפוטנציאל האישי והתעסוקתי.

 

2011- 'ידידים' ממשיך להתפתח בתחום התעסוקה ידידים מפעיל גם את מרכז סטרייב בירושלים ומקים מחלקה לפיתוח  והכשרה בתחום התעסוקה לבני נוער וצעירים.

מחלקת חינוך והכשרות מפתחת תכניות הכשרה מתוקשבות כחלק מתכניות הכשרה למתנדבים ורכזי פעילות.

 ימי הכנה לשירות משמעותי בצה"ל הכוללים פעילות שטח ופעילות ערכית ביערות מיוחדים שהוכשרו לכך מופעלים בקרב אלפי בני נוער ברחבי הארץ ומוקמת יחידת ODT להפעלת בני נוער וצעירים בתחום של עבודה בצוות על פי עקרונות 'שפת הידידות'.